توضیحات

SIMATIC STEP 7 مجموعه ای از نرم افزار هایی نظیر STEP 7 Basic software، S7، Graph. S7 – SCL S7، PLCSIM می باشد  که به کاربر اجازه می دهد از ظرفیت های سیستم خود به راحتی استفاده نماید. STEP 7 دارای تمامی توابع مورد نیاز برای پروژه اتوماسیون می باشد. پیکربندی و پارامتر کردن سخت افزار، مشخص کردن ارتباطات، برنامه نویسی، تست و استارت کردن سرویس ها، اسناد، بایگانی، امکانات عیب شناسی از جمله ویژگی های این نرم افزار می باشد. SIMATIC Manager  می تواند تمامی داده هایی که مربوط به پروژه اتوماسیون شما می باشد را مدیریت کند. با استفاده از Symbol Editor  می توانید تمامی پارامتر های موجود در برنامه را به نحو دلخواه مدیریت کنید، تابع هایی نظیر دسته بندی توابع، تبادل داده با سایر برنامه های ویندوز و … در این بخش از برنامه برای کاربر وجود دارد. در بخش Hardware configuration می توانید به پارامتری کردن سخت افزار خود بپردازید و آن را به گونه دلخواه پیکربندی نمایید.

تخصیص پارامتر ماژول، پیکربندی پردازنده و …. در این بخش از برنامه قابل دسترسی می باشند. System diagnostics اطلاعات کلی پروژه اتوماسیون شما را به نمایش می گذارد که برای مدیریت آن، بسیار حائز اهمیت خواهد بود. در این بخش از برنامه، اطلاعات به شکل متنی به نمایش در می آیند که شما می توانید از آن ها خروجی بگیرید.  در این بخش از نرم افزار، اطلاعات بیشتری برای CPU ها به نمایش در می آید. در بخش برنامه نویسی، زبان هایی نظیر Ladder (LAD), Function Block Diagram (FBD)، Instruction List (IL) در دسترس کاربر می باشد.در SIMATIC STEP  کاربر می تواند با ویرایشگر های گرافیکی که دارای رابط کاربری مناسبی می باشند کار بکند.

STEP7-V5.6

 

ویژگی های نرم افزار SIMATIC STEP 7 :

  • پشتیبانی از انواع سیستم عامل ها
  • پیکربرندی هارد و سخت افزار
  • نمایش داده ها به شکل کلی
  • امکان مدیریت اطلاعات
  • پشتیبانی از زبان های مختلف

سیستم مورد نیاز 

OS : Windows XP Professional SP2 Windows XP Professional SP3 Windows 7 Professional/Enterprise/Ultimate (32 Bit) Windows 7 Professional/Enterprise/Ultimate SP 1 (32 Bit) Windows Server 2003 SP2 Operating systems for STEP 7 V5.5 SP1 and STEP 7 Professional 2010 SR1 Windows XP Professional SP2 Windows XP Professional SP3 Windows 7 Professional/Enterprise/Ultimate (32 Bit) Windows 7 Professional/Enterprise/Ultimate SP 1 (32 Bit) Windows Server 2003 SP2 Windows 7 Professional/Enterprise/Ultimate (64 Bit) Windows 7 Professional/Enterprise/Ultimate SP 1 (64 Bit) Windows Server 2008 Standard Edition R2 (64 Bit) Windows Server 2008 Standard Edition R2 SP1 (64 Bit)

Processor : Pentium 4 1.7 GHz  / Core2 Duo 2.2 GHz
RAM : 1 GB / 2GB
Screen resolution : 1024 x 768 px / 1400 x 1050 px